Świat Dysku: Wiedźmy – Errata

Drogi Graczu,

Przygotowując wydanie gry „Świat Dysku: Wiedźmy” mieliśmy na celu dostarczyć Ci produkt najwyższej jakości. Niestety w trakcie produkcji gry doszło do błędu. Trzydzieści  żetonów łatwych problemów nie zostało wydrukowanych w sposób prawidłowy. Znajdujące się na tych żetonach fioletowe pola nie zawierają wartości punktów zwycięstwa.

Jesteśmy świadomi, że błąd ten utrudnia rozgrywkę, ponieważ wartości punktów zwycięstwa mają znaczenie przy określaniu zwycięzcy w partii rozgrywanej według podstawowego wariantu gry oraz przy określaniu wyniku gry jednoosobowej. W wariancie kooperacyjnym gry nie mają one znaczenia.

W życiu prywatnym, jak i w prowadzonej działalności wydawniczej jesteśmy wierni idei: „płacę – wymagam”. Dlatego zobowiązujemy się wymienić źle wydrukowane żetony każdemu nabywcy gry – na nasz koszt. Proces ten będzie wymagał jednak przeprowadzenia reklamacji w drukarni oraz wydrukowania nowych żetonów łatwych problemów, dlatego prosimy Cię o cierpliwość.

W międzyczasie, świadomi niedoskonałości tego rozwiązania, proponujemy Ci wykonanie erraty, by umożliwić czerpanie pełnej radości z rozgrywki w „Wiedźmy”. Za pomocą cienkopisu, jeszcze przed wypchnięciem żetonów z wypraski, nanieś na żetony łatwych problemów wartości punktów zwycięstwa, zgodnie z poniższym obrazkiem. Jest to oczywiście czasowe rozwiązanie, które ma jedynie ułatwić korzystanie z tych żetonów do momentu otrzymania poprawnie wydrukowanych zamienników.

W książce „Mort” Sir Terry Pratchett opisał jedno z praw rządzących Światem Dysku: „Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.” Żetony łatwych problemów w „Wiedźmach” stały się ofiarą tego prawa. Jest nam niezmiernie przykro, że doszło do tego błędu i w tym miejscu pragniemy Ciebie, Graczu, za tę sytuację serdecznie przeprosić.

Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny, Michał Ozon

Phalanx Games Polska

errata

, , ,

Phalanx

24 Responses to “Świat Dysku: Wiedźmy – Errata”

 1. Adik October 13, 2013 at 7:41 pm # Reply

  Nic się nie stało….Panowie, nic się nie stało…:)

 2. Kamil October 13, 2013 at 7:52 pm # Reply

  Pytanie całkiem poważne – czy żetony będziecie TYLKO wymieniać, czy przysyłać na podstawie zgłoszonych błędów (niezależnie od źródła zakupu). Pytam na wypadek, gdyby ktoś chciał sobie te błędne żetony zatrzymać w formie kolekcjonerskiej, lub uzupełniającej do gry (zapas).

  Pozdrawiam

  • Phalanx October 13, 2013 at 8:05 pm # Reply

   Prosimy o czas na opracowanie zasad wymiany żetonów na poprawnie wydrukowane.
   Chcemy maksymalnie ułatwić nabywcom gry cały ten proces – więc zakładamy, że będą wysyłane do każdego, kto zgłosi się po nie. Ale na podanie konkretnych rozwiązań jest jeszcze za wcześnie – najpierw zasady reklamacji musimy ustalić z drukarnią.

   • Kamil October 13, 2013 at 8:13 pm # Reply

    Rozumiem i dzięki za odpowiedź. Jeszcze większe dzięki (i uznanie) za szybką reakcję.
    Spokojnego poniedziałku.

 3. Jakub October 14, 2013 at 11:29 am # Reply

  Mam jedno dość ważne pytanie. Wymieniane będą tylko błędnie wydrukowane żetony czy cały egzemplarz gry?

  • Phalanx October 15, 2013 at 4:51 pm # Reply

   Wymianie podlegać będą tylko błędnie wydrukowane żetony – reszta komponentów gry wykonana jest prawidłowo.

 4. Szewcu October 15, 2013 at 7:29 am # Reply

  To jednak wczoraj ogrywając solo wygrałem :)

 5. Agata October 16, 2013 at 9:51 pm # Reply

  Dzięki za info, oświadczenie i deklaracje super. W takich chwilach wiem, że na Rebel można liczyć. :)
  pozdrawiam i gram z cienkopisem!

 6. Radek October 17, 2013 at 8:08 am # Reply

  Znalazłem błąd w instrukcji. Strona trzecia. Przykład rozłożenia żetonów problemów na Torze Problemów. Powinno być: “Dwa żetony Trudnych Problemów (obrazkiem do dołu) na każdym polu Toru Problemów poza ostatnim. Na nich żetony Łatwych Problemów (obrazkiem do góry) po cztery na trzech pierwszych polach Toru Problemów i po trzy na pozostałych dwóch”.

  • Phalanx October 17, 2013 at 6:45 pm # Reply

   Fakt. To na szczęście tylko przykład, zasada jest poprawna. Dzięki i pozdrawiamy!

 7. Piotr October 30, 2013 at 4:51 pm # Reply

  No więc kiedy będzie dostępna poprawiona wersja gry, aby ją kupić już taką jaka być powinna?

  • Phalanx October 31, 2013 at 4:17 pm # Reply

   Celujemy w połowę listopada. Ale to jeszcze nie jest potwierdzone.

 8. Jeday November 5, 2013 at 4:29 pm # Reply

  A jakie znaczenie do gry mają żetony rechotu, bo jest tylko opisane za co się je dostaje i jak można się ich pozbyć

  • Phalanx November 7, 2013 at 8:01 pm # Reply

   Strona 7 instrukcji “Wiedźm”:
   Żetony Rechotu
   Za każdy symbol Rechotu jaki gracz wyrzuci podczas rozwiązywania Problemu należy wziąć jeden żeton Rechotu z puli obok planszy. Jeśli można dokonać przerzutu kostki z takim symbolem, np. dzięki Zdolności z zagranej karty, wtedy gracz ignoruje symbol Rechotu na kostce, która ma być przerzucona.
   Jeśli nie można wziąć żetonu Rechotu z puli, ponieważ jest ona pusta (wyczerpała się), to należy go wziąć od gracza, który ma ich najwięcej. Jeśli tę samą, największą liczbę ma kilku graczy, gracz sam wybiera, od którego z nich bierze żeton. Jeśli to gracz ma najwięcej żetonów Rechotu (lub z kimś remisuje w największej ich liczbie), wtedy zamiast żetonu Rechotu bierze on żetony Czarnej Alis, w tej samej liczbie. Każdy żeton Czarnej Alis oznacza stratę 1 Punktu Zwycięstwa na koniec gry.

 9. Jeday November 7, 2013 at 7:32 am # Reply

  Gra całkiem fajna, ale po firmie takiej jak PHALANX spodziewałem się czegoś więcej niźli plastikowych woreczków na żetony. Chociażby takiego porządnego pudełka jak w ANKH-MORPORK. POZDRAWIAM i życzę dalszych sukcesów

 10. seb November 8, 2013 at 3:51 pm # Reply

  Więc na kiedy mogę się spodziewać nowych żetonów bo w komentarzach dalej o sprawie cisza. Co jest phalanx??

 11. Bartosz January 16, 2016 at 9:44 pm # Reply

  Dzień dobry, czy program wymiany błędnych żetonów jeszcze działa, a jeśli tak to jak konkretnie wyglada sam proces?

  • Phalanx
   Phalanx January 16, 2016 at 10:02 pm # Reply

   Prosimy o kontakt przez formularz na stronie, podeślemy zamienniki! :)

Trackbacks/Pingbacks

 1. Świat Dysku: Wiedźmy – errata i dodatek » Świat Gier Planszowych - October 15, 2013

  [...] Wiedźmy”.  Na żetonach tych brakuje liczb określających punkty zwycięstwa. Komunikat na stronie wydawcy zawieraja przeprosiny oraz erratę. By tymczasowo rozwiązać problem z żetonami, do momentu [...]

 2. Świat Dysku: Wiedźmy za 118 zł w Am76.pl - October 16, 2013

  [...] W wyniku błędu drukarni egzemplarze posiadają wadę na 30 żetonach łatwych problemów. Żetony po ich ponownym wydrukowaniu zostaną wymienione nabywcom gry. Oficjalny komunikat  wydawcy dostepny tutaj. [...]

 3. Premiera Świat Dysku: Wiedźmy – Sabat Czarownic oraz informacja o żetonach | Phalanx Games Polska - November 14, 2013

  [...] informację z drukarni, dotyczącą błędnie wydrukowanych żetonów z „Wiedźm” (więcej informacji pod tym linkiem).  Żetony zostały już wydrukowane, obecnie schną po sklejeniu. Na sztance trafią w [...]

Leave a Reply

Current ye@r *

Facebook