Mare Nostrum: Atlas

Kampania crowdfundingowa gry Mare Nostrum: Imperia rozwija się błyskawicznie. Niemal 3,5 tysiąca graczy z całego świata zebrało już prawie 225 tysięcy dolarów! Dzięki tak szczodremu wsparciu wydany zostanie również dodatek do gry – Mare Nostrum: Atlas.

Rozszerzenie to będzie wydane w postaci pudełka, w którego wnętrzu znajdą się pakiety poszczególnych wariantów. Dzięki temu sami wybierzecie, jakich części dodatku użyjecie w danej partii. W ten sposób znacząco wzrośnie regrywalność podstawowej wersji gry.

Poszczególne części Mare Nostrum: Atlas to:

atlas1

Wojny Punickie

To zestaw reguł umożliwiający rozgrywkę w gronie 2 osób. Jego fabułą są zmagania starożytnego Rzymu i Kartaginy zwane Wojnami Punickimi. To dogłębnie przemyślany i wielokrotnie testowany zestaw zasad, gwarantujący, że Mare Nostrum sprawdzi się również jako gra dla dwóch graczy.

atlas1.5

Barbarzyńcy

To dodatek do Wojen Punickich, zwiększający złożoność i regrywalność wariantu dla dwóch osób. Zawiera zestaw nowych zasad oraz dodatkowe żetony: 3 triremy, 3 fortece oraz 8 hord barbarzyńców.

atlas2

Troja

To duży dodatek, znacząco rozwijający militarne aspekty rozgrywki w Mare Nostrum. Gra zostaje wzbogacona o cele wojskowe. Zrealizowanie takiego celu pozwala graczowi na dobranie od 0 do 5 kart wydarzeń militarnych (łącznie 10 kart). Wśród nich są takie, które dają graczowi istotną, ale jednorazową korzyść, a także puste karty, nie przynoszące żadnych profitów. Gracz wybiera jedną z kart wydarzeń militarnych, a resztę przekazuje kolejnemu graczowi itd. Jeśli gracz weźmie za mało kart, może trafić same puste, a jeśli zbyt wiele, może przesadnie wzmocnić swoich przeciwników!

Ponadto dodatek zawiera 3 nowych bohaterów!

atlas3Jerozolima

To drugi duży dodatek, tym razem pogłębiający strategie oparte na rozwoju kulturalnym i politycznym. W grze pojawiają się cele kulturalne i polityczne. I podobnie jak w przypadku Troi, zrealizowanie takiego celu pozwala graczowi na dobranie od 0 do 5 kart wydarzeń kulturowych/politycznych itd.

Ponadto dodatek zawiera 2 nowych bohaterów i nowy cud świata!

atlas4Syrakuzy

To trzeci duży dodatek, tym razem pogłębiający strategie oparte na rozwoju ekonomicznym. W grze pojawiają się cele ekonomiczne. I podobnie jak w przypadku Troi i Jerozolimy, zrealizowanie takiego celu pozwala graczowi na dobranie od 0 do 5 kart wydarzeń ekonomicznych itd.

Ponadto dodatek zawiera 3 nowych bohaterów!

Przed rozpoczęciem rozgrywki zdecydujecie, czy i które z powyższych 3 dodatków wykorzystacie w jej trakcie. Wyścig na osiąganie celów i wynikające z ich realizacji wydarzenia dodają grze zupełnie nowego wymiaru!

Ale to nie jest nasze ostatnie słowo. Mare Nostrum: Atlas będzie rozbudowany o kolejne elementy, w ramach osiągania następnych celów dodatkowych. Zebranie 260 tysięcy dolarów spowoduje powiększenie każdego z dodatków o 2 kolejnych bohaterów oraz o 2 dodatkowe karty wydarzeń!

atlas 5

Mare Nostrum: Atlas zostanie wydany w polskiej wersji językowej. Otrzyma go za darmo każdy, kto kupi polską edycję gry Mare Nostrum: Imperia podczas tej kampanii.

, , , ,

Phalanx

Trackbacks/Pingbacks

  1. GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #538. - Board Times - gry planszowe to nasza pasja - May 27, 2015

    […] PHALANX informuje o swoich postępach w crowdfundingowaniu Mare Nostrum: Imperia. […]

  2. Mare Nostrum - nowe cele dodatkowe. - Wydawnictwo PHALANX - June 3, 2015

    […] Mare Nostrum: Imperia rozwija się w zawrotnym tempie. W tydzień od ostatniego wpisu przybyło 600 wspierających oraz $50K! Obecnie wydanie gry wspiera ponad 4.1K osób – kwotą $274K. W związku z tym odblokowane […]

Leave a Reply

Current ye@r *

Facebook