Treefrog zamyka linię gier ze Świata Dysku.

treefrog-logo

Z przykrością informujemy, że Wydawnictwo Treefrog zamyka linię gier ze Świata Dysku. W dniu dzisiejszym Martin Wallace zamieścił na stronie wydawnictwa następujący komunikat:

It is with great regret that we have to announce that we no longer have the licence to produce Discworld Ankh-Morpork or The Witches. There is no chance of either licence being renewed, nor is there any possibility for the third game in the series to see the light of day. Since Sir Terry’s passing away earlier this year there has been a change in IP management style. I’m sorry to disappoint those fans looking forward to the next game, just one of those things.

W związku z powyższym informujemy, że gry Świat Dysku: Ankh-Morpork, Świat Dysku: Wiedźmy oraz dodatek Świat Dysku: Sabat Czarownic nie będą wznawiane po wyczerpaniu się ich nakładów. Ponadto nie zostanie wydana trzecia gra w serii Treefroga, która miała opowiadać o bogach Świata Dysku.

Wygaśnięcie licencji Wydawnictwa Treefrog na ww. gry nie ma związku z licencją na nową grę w serii – Świat Dysku: Sekary, której właścicielem jest Wydawnictwo Backspindle. Sekary właśnie trafiły do druku i polska wersja gry będzie dostępna już we wrześniu bieżącego roku.

, , , , ,

Phalanx

Trackbacks/Pingbacks

  1. GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #544. - Board Times - gry planszowe to nasza pasja - June 10, 2015

    […] PHALANX informuje o wygaśnięciu licencji na gry ze Świata Dysku. […]

  2. Otwieramy sklep firmowy! - Wydawnictwo PHALANX - July 29, 2015

    […] oraz Świat Dysku: Wiedźmy, których ilość w magazynie jest już bardzo ograniczona (i nigdy nie dojdzie do dodruku). Jeśli chcecie mieć w swojej kolekcji którąś z tych gier, lepiej nie zwlekajcie z […]

  3. PHALANX ma swój sklep firmowy! | GF News - July 30, 2015

    […] Są to trudno dostępne tytuły, ponieważ ich ilość w magazynie jest ograniczona. Już nigdy nie dojdzie do ich dodruku, gdyż wydawnictwo Treefrog zamknęło swoją linię gier ze Świata Dysku. Dla naszych klientów […]

Leave a Reply

Current ye@r *

Facebook