Mare Nostrum – wszystkie cele dodatkowe odblokowane!

Rozpoczął się ostatni tydzień naszej kampanii wydania gry Mare Nostrum: Imperia na portalu Kickstarter. Od ostatniego wpisu przybyło 900 wspierających oraz $90K! Obecnie wydanie gry wspiera ponad 5.4K osób – kwotą $441K.

Tak liczne wpłaty spowodowały odblokowanie zapowiadanych poprzednio celów:

- wszystkie kafelki Cudów Świata oraz Bohaterów zostaną wyprodukowane na czarnym kartonie o grubości 2,6 mm. Dzięki temu ich front i tył będzie miał ten sam kolor co boki, co nada im ekskluzywnego i unikatowego charakteru;

- wspierający akcję na portalu Kickstarter otrzymają kolejny limitowany dodatek: żeton Statek Odyseusza. Za jego pomocą gracz oznaczy zdolność Odyseusza, którego wsparcie pozwoli mu na przewożenie legionów przez pola morskie bez użycia trirem!

- żetony Myrmydionów, Ognia greckiego oraz Mauzoleum zostaną zastąpione unikatowymi, drewnianymi pionkami;

- każda frakcja otrzyma pionki legionów we własnym, indywidualnym wzorze!

nowe strecze3

Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla wspierających akcję. Przekroczenie progu $390K spowodowało odsłonięcie ostatnich, najważniejszych celów dodatkowych: dodania do rozszerzenia Atlas komponentów dla szóstego gracza!

Do gry dołączą Atlantydzi – nowa frakcja w białym kolorze, prowadzona przez jednego z mitycznych tytanów – Atlasa.

atlas12

Frakcja Atlantydów otrzyma oczywiście wszystkie komponenty, jakimi dysponują pozostałe frakcje. Do tego rozszerzenie zostanie wzbogacone o 9 żetonów towarów oraz o planszę, przedstawiającą zachodnią część Mare Nostrum, która zwiększy obszar gry o 50%!

Poniżej znajduje się robocza wizualizacja trzech plansz gry Mare Nostrum: Imperia, z dołączoną do nich planszą z rozszerzenia Atlas.

plansza z dodatkiem

Gracze z całego świata z entuzjazmem powitali dodanie do gry szóstej frakcji i kampania błyskawicznie osiągnęła kolejne cele dodatkowe. Ostatecznie (bo to już wszystkie cele, jakie dla Was przygotowaliśmy), rozszerzenie Atlas zostanie wzbogacone o:

- 5 mitycznych bohaterów: Meduza, Orfeusz, Pegaz, Medea i Chiron;

- dodatkowe scenariusze do gry dla różnej liczby graczy.

Zwróćcie uwagę na poniższe obrazki, na których widać w jaki sposób, za pomocą różnych układów plansz, regulujemy obszar rozgrywki. Dzięki temu np.: partia dla czterech graczy może toczyć się po wschodniej bądź zachodniej stronie Mare Nostrum, co gwarantuje zupełnie inny przebieg rozgrywki. Scenariusze zapewnią Wam wiele godzin dodatkowej zabawy!

atlas13

W ten sposób osiągnęliśmy wszystkie zakładane cele dodatkowe. Dzięki Waszym wpłatom – ponad pięciu tysiącom wspierających – stworzymy produkt, który zasłuży na miano epickiego. Sprawiliście, że tematyka, zawartość i wykonanie będą szły ze sobą w parze. Dziękujemy!

Przed nami ostatni tydzień kampanii. Prosimy, wesprzyjcie naszą akcję i stańcie się współtwórcami tego niesamowitego tytułu!

, , , ,

Phalanx

Trackbacks/Pingbacks

  1. GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #555. - Board Times - gry planszowe to nasza pasja - July 1, 2015

    […] informuje, że wszystkie cele dodatkowe w kampanii crowdfundingowej Mare Nostrum zostały […]

Leave a Reply

Current ye@r *

Facebook