1944 Wyścig do Renu

1944 Wyscig do Renu

Masz za mało paliwa, za mało amunicji i za mało czasu. A przed Tobą olbrzymie wyzwanie: wygrać wyścig do Renu. Musisz przekroczyć rzekę, zanim wszystkie mosty zostaną obsadzone przez przeciwnika. I musisz to zrobić jako pierwszy. Bo tylko pierwszy zbierze laury zwycięstwa.

1944 Wyścig do Renu to niespotykane połączenie gry wojennej i logistycznej. Nie wygrasz jej bez właściwego planowania. Aby zajmować teren, twoje czołgi potrzebują paliwa; by zdusić opór przeciwnika – amunicji. A szeregowi żołnierze? Domagają się konserw i czekolady! Jak zatem wykorzystasz swoje kolumny transportowe? Którym dostawom nadasz priorytet?

Może jak generał Patton, ruszysz do przodu nie oglądając się na flanki? Albo tak jak marszałek Montgomery, zaryzykujesz swój prestiż, by zrealizować Market-Garden – największą operację powietrzno-desantową w historii? A może, dzięki wytężonej pracy i odrobinie szczęścia przekroczysz Ren szybciej, niż zrobił to generał Bradley?

„Przygotowując się do bitwy, zawsze orientowałem się, że plany są bezużyteczne, ale planowanie jest nieodzowne” (Generał Dwight D. Eisenhower, Naczelny Dowódca Alianckich Ekspedycyjnych Sił Zbrojnych)

W jaki więc sposób zaplanujesz swoje Zwycięstwo?

Recenzja gry:

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj blog autorów gry i raport z rozgrywki oraz recenzję gry.

Galerię zdjęć prezentującą komponenty gry można obejrzeć pod tym linkiem oraz pod tym linkiem.

Dla fanów elektronicznych czytników przygotowaliśmy instrukcję do gry w wersji mobi i epub. Można je ściągnąć z działu do pobrania.

Gra 1944 Wyścig do Renu została doceniona przez użytkowników serwisu BoardGameGeek.com i znalazła się na podium w prestiżowym konkursie Golden Geek Awards. Zdobyła też trzecie miejsce w konkursie francuskiej gry roku organizowanym przez portal TricTrac.

1944 Wyscig do Renu tyl

Zawartość pudełka

- instrukcja;

- plansza;

- 110 kart do gry;

- 10 drewnianych bloczków z naklejkami;

- 122 drewniane pionki;

- 174 żetony;

- 3 kostki do gry;

- woreczki strunowe i wypraska.

Galeria

1944 Red Ball Express to limitowany mini-dodatek do gry 1944 Wyścig do Renu. Zmniejsza on losowość rozgrywki i wprowadza zagrożenia, których obawiali się alianccy dowódcy: załamania się pogody oraz rozpoczęcia niemieckiej kontrofensywy. Dodatek wprowadza nowe karty pościgu i oporu oraz nowe zasady specjalne, zmieniające przebieg gry.

W pudełku znajdują się: 7 nowych kart pościgu, 2 nowe karty oporu, instrukcja.

REN_promo_02_rbe

 

REN_promo_02_solo-rbe_PL

 

 

 

Facebook